Call To Action Butonu Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

0
22740

Call To Action Butonları, Web sitelerinde ya da online reklamlar da yer alan ve kullanıcıları, web sitelerinde hedeflenen işlemleri yapmaya teşvik etmek için kullanılan Tıkla ve Aksiyon Al butonlarıdır. Bunlar ” Sepete Ekle” ”Alışverişe Başla” ” Uygulamayı İndir” ”Reverzasyon Yap”  vb. kullanıcıyı eyleme yönlendiren harekete geçirici mesajlardır…

shutterstock_296620262

Call-to-action butonlarına örnekler;

shutterstock_206209777

Call to Action butonlarını web sitesinizin içeriğine ve temasına uygun olarak tasarlamanız, tasarımda ise çok soluk ve dikkat çekmeyecek renkler kullanmamanız önerilmektedir. Call to action butonları dönüşüm oranlarını arttıran en önemli unsurlardan biridir. Call to action butonunun yer almadığı bir kampanya görselinin reklamlarda çok etkili olmayacağını söyleyebiliriz.

Call to action butonu oluşturabileceğiniz ücretsiz online araçlar bulunmaktadır. http://buttonoptimizer.com/ buna bir örnektir. web sitesi üzerinden kolayca istediğiniz temada call to action butonu hazırlayabilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız butona CSS kodu ve PNG image olarak sahip olabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz