E-arşiv Fatura Entegrasyonunda Ticimax ve FIT Solutions İmzası

0
262

Ticimax ve e-ticaret alt yapısını kullanan birçok firma, e-dönüşüm’ün önemli firmalarından FIT Solutions’ın, e-fatura, e-arşiv, e-defter gibi e-Dönüşüm uygulamalarını kullanarak zaman, maliyet ve performans yönetimlerini kolaylaştırıyor…1 Ocak 2016’dan itibaren 2014 yılı bilançosu 5 milyon TL ve üzeri olan internet üzerinden satış yapan mükelleflere zorunlu olacak e-arşive geçiş için sadece 2 ay kaldı.

E-faturaya kayıtlı kullanıcı olan fakat e-arşiv fatura uygulaması zorunluluğu bulunmayan mükellefler istemeleri halinde uygulamadan faydalanabilecek.

e-arsiv

Ticimax ve FIT Solutions, ilk 50 e-arşiv faturasını ücretsiz kullandırıyor…


Ticimax, geliştirdiği e-arşiv fatura entegrasyonu ile kullanıcılarına e-ticaret panelleri üzerinden kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde e-arşiv faturası oluşturma imkânı sağlıyor. Üstelik e-dönüşüm dünyasına FIT Solutions ve Ticimax işbirliğiyle kolay ve güvenli bir şekilde dâhil e-ticaret sitelerine bir fırsat daha geliyor. Bu kapsamda iki firmanın işbirliğiyle ilk 50 e-arşiv faturanızı ücretsiz kullandırma olanağı sunuluyor.

E-fatura ve e-arşivin vergi mükelleflerine sunduğu avantajlar…

E-fatura, kâğıt fatura ile aynı yasal özelliklere sahip ve elektronik ortamda hazırlanan bir fatura çeşidi. Dijitalin hayatını kolaylaştıran tüm özelliklerine sahip e-fatura, kullanıcılarına tüm fatura işlemlerini eski fatura sistemine göre çok daha verimli, faydalı ve avantajlı bir şekilde gerçekleştirme olanağı sunuyor. E-fatura ayrıca düşük maliyetli ve çevreci olmasıyla vergi mükelleflerine avantaj getiriyor.

E-arşiv ise tüm faturaları, e-fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere son kullanıcılara, elektronik ortamda gönderme olanağı sağlayan sistem. Vergi mükellefleri 10 yıl boyunca elektronik ortamda saklanan faturalarına diledikleri zaman kolayca ulaşabildikleri gibi kâğıt masraflarından kurtuluyor.  İşletmeler böylece hem kendilerine hem de çevreye katkı sağlıyor. E-arşiv Uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin, öncelikle e-fatura uygulamasına kayıtlı olmaları gerekiyor. E-arşivin diğer avantajları arasında son kullanıcılara e-faturaları gönderebilmek ve yeni bir reklam mecrasına sahip olabilmek sayılabilir. Uygulamanın ayrıca muhasebe ve bilgi işlem sistemlerine uyumlu olduğunu kaydetmekte yarar var.

 

 

Kaynak ; http://www.itnetwork.com.tr/e-arsiv-fatura-entegrasyonunda-ticimax-ve-fit-solutions-imzasi/

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz