E-TİCARET SİTELERİ İÇİN ÇAPRAZ SATIŞ YÖNTEMLERİ

0
576

Farklı kanallardan farklı araçlar yardımı ile sürekli ziyaretçi çekmektesiniz ancak istediğiniz satış rakamlarına hala erişemediyseniz ya da ziyaretçilerin sitenizle etkileşimlerinizi arttırmak istiyorsanız e-ticaret sitenizde çapraz satış yöntemlerini kullanarak bunu başarabilirsiniz. E-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz çapraz satış yöntemlerini aşağıda sizin için derledik.

Benzer Ürünler

Ana ürün yanında satın alınabilecek ana ürün ile bağlantılı ya da ana ürünün bağlı olduğu kategorideki diğer indirimli vb. ürünleri ürün detay sayfanızda benzer ya da ilgili ürünler olarak sergilemekte sepet oranlarını yükseltmenize yardımcı olacaktır.

Sepete Özel Fırsatlar

Sepet adımında müşteriye ek indirimler ile sürpriz yapmak ya da indirimli alabileceği farklı ürünler sunmak sepet oranlarınızı arattırmaya yardımcı olacak diğer bir çapraz satış yöntemidir.

Pop-Up Kullanımı

Pop-up yardımı ile herhangi bir kategorinizde, ürün detay sayfasında, arama ve marka sayfasında sürpriz pop-uplar çıkararak ziyaretçilerin dikkatini çekebilirsiniz. Herhangi bir kategorideki ya da üründeki indirimleri içeriğe uygun olarak şekilde bir banner yardımı ile pop-upla sunabilirsiniz. Görsellerinize mutlaka link eklemeyi unutmayın. İlgili ürün detay ya da kategori sayfasına yönlendirmeniz ve call to action butonu eklemenizde önerilir.

Site İçi Remarketing

İnternet üzerinden alışveriş yaptığınız bir çok e-ticaret sitesinde gözünüze çarpmış olabilir. Baktığınız ürünle akalı diğer ürünler ya da ilgili kategorideki diğer ürünlerin sitenin içinde anasayfa ya da ürün detay sayfasında sürekli karşınıza çıkmasıdır. Görünümü benzer/ilgili ürünler formatında olabilir. Sizin için tavsiye ettiklerimiz, en son baktıklarınız vb. başlıklar altında kullanılabilir. Site içi remarketing uygulaması satışlarınızı arttırmaya yardımcı olacak diğer unsurlardan biri olarakta kullanabilirsiniz.

 

Ticimax’ın gelişmiş kampanya modelleri, site içi remarketing uygulaması ve sepete özel fırsatları ile satışlarınızı arttırabilir e-ticaret sitenizi daha etkili kullanabilirsiniz. Şimdi test edin.

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz