E-Ticaret Siteleri için Hashtag (#) kullanma klavuzu

0
306

 

 

Hashtag, Facebook, GooglePlus, İnstagram, Twitter ve benzeri sosyal ağ servislerinde, ”#” bir kelime ya da tümcenin başına eklenerek oluşturulan bağlantıya verilen isimdir. ”#” Sembolünün kelime veya kelime grubunun önüne eklenerek oluşturulan bağlantılar, anlık bilgileri kategorize etmeye ve kitlelere ulaştırmaya yardımcı olur.

Hashtag(#) tüm sosyal medya araçlarında aynı kullanım amacına sahiptir.Hashtag yardımı ile, kullanıcıların ilgi duydukları konuları takip edebilir ya da sattığınız ürün ya da markalar hakkında bir hashtag (#) ekleyerek aynı konuya ilgi duyan başka bir çok insana ulaşabilirsiniz.

Hashtag doğru bir şekilde nasıl uygulanır?

İyi bir strateji ile Hashtag kullanımı E-ticaret siteniz için oldukça etkili olacaktır.  Tek bir sözcük ya da arada boşluk bırakmadan bir sözcük grubunda Hashtag (#)  kullanabilirsiniz.Büyük-küçük harf kullanmanız arama sonuçlarını etkilemez. Hashtag kullanımını Birkaç örnekle belirtelim;

>>  #online #onlinesatış #bayangiyim #bayan #giyim #Eticaret #yenisezon

 

Desteklenmeyen Hashtag Karakterleri

Hashtag kullanırken sayı kullanabilirsiniz ‘’ #10adetelbise ‘’ ancak virgül,nokta,ünlem,noktalı virgül,yıldız ve diğer özel karakterler desteklenmedikleri için kullanılamaz.

 

Doğru Kelimeleri Kullanın

Kullanacağınız Hashtag’ler ürün ve markalarınızla, paylaştığınız içerikle alakalı olmalıdır.Diyelim ki iç çamaşırı satıyorsunuz   >>   #ucuziççamaşırı #kampanyalıiçgiyim  gibi hashtag’ler kullanabilirsiniz.İlgili olmayan hashtag’ler kullanırsanız istediğiniz kitleye erişemeyeceğiniz için etkisiz bir hashtag kullanımı olacaktır.

 

IMG_9988

 

Hashtag kullanımının gücünü keşfedin!

E-Ticaret‘te başarı = Ticimax

www.ticimax.com | 444 2 176

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz