E-TİCARET SİTELERİ İÇİN MOBİLİN ÖNEMİ

0
780
mobil, e-ticaret
Mobilin önemi

Türkiye’de mobil cihazlardan alışverişin payı giderek yükseldi ortalama sepet tutarı ise 266 TL olarak görünüyor. Araştırmalara göre ise en çok alışveriş yapan yaş grupların ise;  %33 18-24 yaş arası, %31 35-44 yaş arası olduğunu belirtiliyor.

IAB ABD’nin 19 Ülkeyi İçeren Mobil e-Ticaret Araştırması’na göre, mobil alışverişte Türkiye, %44’lük bir oranla ilk sırada yer alıyor. Online alışveriş trendleri ise yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerde ise artıyor, kullanıcılar ürün araştırma ve satın almaların çoğuna ise mobil cihazlarından başlamakta ve farklı bir cihazda satın alma işlemini tamamlamaktadır. Bu rakamlara göre e-ticaret sitelerinin mobil uyumlu olması bir e-ticaret sitesinin başarılı olmasını sağlayacak en önemli faktörlerden biridir.

Bir ürün ya da hizmet satın almak, bir bilgi edinmek ya da bulunduğumuz konuma en yakın mağazayı bulmak gibi durumlarda akıllı telefonlarımız bizlere rehberlik ediyor. Belirttiğimiz gibi ilk etkileşimi her zaman mobil cihazlarımızdan yapıyoruz. Durum böyle olunca e-ticaret sitelerinin mobil cihazlara uyumlu olması da şart. Mobil uyumlu olmayan e-ticaret sitelerinin başarılı olma olasılıkları oldukça düşük. E-ticaret siteleri kullanıcılarına her an ulaşmak ve fırsatlarını kesintisiz olarak iletmek için mobil uygulamlarıda kullanabilir. Mobil uygulamalar ile bildirimler göndererek satışlar ciddi şekilde arttırılabilir. Özellikle özel günlerde ya da satılan ürün grupları ve markalarda güne ya da haftaya özel kampanyalar yaparak mobil uygulamaları aracılığı ile bildirimler göndermek kullanıcıların oldukça dikkatini çekmektedir.

Ticimax e-ticaret paketlerinde yer alan Responsive temalar ve mobil uygulamalar ile e-ticaret sitenizin mobil dünyada sorunsuz bir şekilde yol almanısını sağlar.

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz