E-TİCARET SİTELERİ İÇİN SEO İPUÇLARI

0
241
SEO ip uçları
SEO ip uçları

İçerikle İlgili Anahtar Kelimelerinizi Belirleyin; Anahtar kelimeler seo için önemli noktalardan biridir. Anahtar kelimelerinizi düzenlemesini yaptığınız içerikle ilgili olmalıdır aksi halde yazdığınız kelimeler etkisiz olacaktır. Örneğin bir marka ya da bir ürün ile ilgili meta bilgilerini düzenlediğinizi varsayalım, içeriklerle ilgili anahtar kelimeleri bulabilmek için Google Anahtar Kelime Aracını ya da belirlediğiniz kelimelerin arama trendlerini öğrenebilmek için de Google Arama Trendlerini kullanabilirsiniz.

 Ticimax’ın gelişmiş SEO panelinde yer alan Google anahtar kelime öneri aracı ile  ilgili terimle alakalı Google tarafında en çok aranan kelimeleride görebilir ve direkt ilgili anahtar kelime alanına ekleyebilirsiniz.

 Sayfa Başlığına Anahtar Kelimenizi Ekleyin;  Bu en önemli SEO kurallarından bir diğeridir. Sayfa başlığınıza anahtar kelimenizi mutlaka ekleyin. Ayrıca Sayfa başlığınızı 160 karakter civarında hazırlayabilirsiniz. Bu Google arama sonuçlarında sayfa başlığınızın kesintili görünmesini engelleyecektir.

Orjinal İçerik Üretin;  Orjinal içerikler ürünlerinizin kullanımı ile ilgili olabilir, bir blog formatında yazdığınız yazılar olabilir ya da sıkça sorulan sorular şeklinde içerikler hazırlayabilirsiniz. Önemli olan Sitenizin geneli ve ürünleriniz ile ilgili fayda sağlayacak içerikler üretmeniz.

shutterstock_254093953 (1)

Görsellerinize Ürün İsimlerini Verin; Ürün resimlerinize ürün başlıklarını vermeniz önemlidir. Alt etiketlerinize de aynı şekilde ekleyebilirsiniz. Ticimax’ın gelişmiş ürün yönetimi ile ürün isimleri direkt alt etiket olarak resimlere eklenmektedir.

Hedef URL’nin Kullanıcı dostu Bir Şekilde Tasarlayın ; Hedef URL’lerinizin www.ornek.com/1245bayan vs. Gibi değil www.ornek.com/bayan-etek-modelleri gibi kullanıcı dostu bir URL olmasına dikkat etmelisiniz.

Ticimax’ın gelişmiş SEO panelini incelemek için hemen demo isteyin

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz