E-Ticaret siteleri için SMS’le pazarlama

0
253

 

E-ticaret sitenize müşteri çekmek ürünlerinizi  ve hizmetlerinizi hedef kitlenize ulaştırmak ve var olan müşteri kitlenizi dinamik tutmak için online reklam yöntemleri dışında kullanabileceğiniz avantajlı pazarlama araçları da bulunmaktadır.Bunlar arasında belki de en dikkat çekici olanlarından biri de SMS ile pazarlamadır.

Sms’le pazarlama, son yıllarda çok kullanılan ancak  bir reklam kanalı haline geldi, E-ticaret sitenizde var olan üye datasını kullanarak ve doğru strateji ile e-ticaret siteleri için oldukça etkili bir mobil pazarlama kanalıdır.Aslında sms pazarlama ile yakından ilgili olduğumuzu söyleyebiliriz.Hepimizin telefonuna  gün içerisinde çeşitli firmalardan,bankalardan, alışveriş yaptımız online ve offline mağazalardan, kampanya,promosyon ve indirim içerikli reklam mesajları sürekli gelmektedir.

Sms ile pazarlama elinizdeki datayı kullanmanın en etkili araçlarından biridir, üyelerinizin mobil numaralarını kullanarak etkili bir iletişim kurabilirsiniz.Tabi bu araçları kullanırken zamanlamanız da çok önemli, elinizde ki datayı sıkmadan hedef kitlenize yönelik sürekli dinamik bilgiler vermeniz önemli. Aksi halde sizi takip etmeyi bırakarak abone listenizden çıkabilirler.

 

 Sms’le pazarlamanın iki ana temel fikri olduğunu söyleyebiliriz;

  • ·         Elinizde ki dataya SMS reklamlar ile,özel teklifler ve bilgiler gönderebilirsiniz.
  • ·         Kısa kodlar yardımıyla promosyonlar için kullanabilirsiniz.

 

Diyelim ki günlük bir kargo bedava kampanya yapıyorsunuz bunu Sms ile tüm üyelerinize duyurduğunuz anda site trafiğinizi takip ederek kullandığınız diğer reklam kanalları ile karşılaştırarak sms’le pazarlamanın ve kampanyanızın etkisini anlık olarak takip edebilir ve sms’le pazarlamanın siteniz için değerini ölçebilirsiniz.

 

SMS’le pazarlama Maliyeti Nedir?

SMS ile pazarlama için operatör’lerden hizmtet alabileceğiniz gibi SMS’le pazarlama hizmeti veren firmalardan da hizmet alabilirsiniz.Göndereceğiniz mesajın içeriği,adedi gibi özelliklere bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir.Ancak genelde SMS başına fiyat verilmektedir.

 

mobile-marketing

 

 

Ticimax gelişmiş e-ticaret alt yapısı ile e-ticaret siteniz üzerinden SMSile pazarlama yapmanız uygundur.

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz