E-TİCARET SİTELERİNDE ÜRÜN AÇIKLAMALARIN ÖNEMİ

0
262

 

Ürünü sattıran şey sadece ürün fotoğrafı ya da fiyatı değildir.  Ürün fotoğrafı bunlar oldukça önem taşıyor ancak diğer tamamlayıcı parça ise ürün açıklamalarıdır. Ürün açıklamaları ürününüz hakkında detaylı bilgi verdiğiniz alandır. Bu alanda yer alacak olan bilgiler ürününüzle alakalı tüm bilgileri içeriyor olmalıdır. Yüzlerce ürününüzün olduğu bir e-ticret sitenizin olduğunu varsayalım ancak  ürünlerle alakalı hiç bir açıklama girmediniz, ürün detay kısmı boş olarak görünüyorsa bu durum muhtemelen kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmayacaktır ve bu duurm sizinde dönüşümlerinizi azaltacaktır.

Kullanıcılar her zaman inceledikleri ürünlerle alakalı bilgi edinmek ister. Diyelim ki  spor ayakkabı satışı yaptınız bir e-ticaret siteniz var, sattığınız ürünlerin özellikleri neler? Materyali nedir? Muhafaza ve bakım önerileri nelerdir? aşağıda yer alan örnekte olduğu gibi bu soruların yanıtlarını ürün açıklamaları kısmına eklediğinizde ürününüzü kullanıcılara tam olarak sunuyor olacaksınız.

E-ticaret sitenizde dönüşümleri arttırmak için mutlaka ürün açıklamalarına yer verin, ürün açıklamalarını es geçmemeniz oldukça önemlidir. Ürün açıklamalarınızı kontrol ederek, ürün detaylarının yer almadığı ürünleri yeniden gözden geçirmelisiniz ve eksiksiz olarak tüm bilgileri girmelisiniz. Ürününüzü ilgi çekici ürün açıklamaları ile pazarlayın!

 

expamle

 

Ticimax e-ticaret alt yapısı ile ürün açıklamalarını toplu olarak güncelleyebilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizle alakalı kullanım talimatı içerek dosyalarıda ek olarak ürün detaya ekleyebilirsiniz. İncelemek için hemen test edin >>http://www.ticimax.com/

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz