E-TİCARET SİTENİZİ ETKİLİ KULLANMANIZI SAĞLAYACAK ARAÇLAR

0
470
e-ticaret, uygulamalar
E-ticarette araçlar

E-ticaret sitenizin performansını analiz etmek, sosyal medya ve e-ticaret siteniz için içerik hazırlama sürecinde yardımcı olacak pek çok araç mevcut. Bu araçlardan ücretli olanları olduğu gibi ücretsiz olarakta faydalanabileceğiniz kullanışlı araçlarda bulunmaktadır. Aşağıda e-ticaret sitelerinin sıkça kullandıkları araçları sizler için derledik.

Google Analytics

Google Analytics, e-ticaret sitenizin performans, dönüşüm ve site trafiğinizi izlemenizi ve analiz etmenizi sağlayan ücretsiz aracıdır. Bir gmail hesabı ile kaydolarak, birden fazla kişiye yetki ataması yaparak kullanabilirsiniz.

Business.facebook.com

Facebook’un işletmeler için sayfa ve reklam yönetim aracıdır. Ücretsizdir. Business.facebook.com üzerinden ürün envanterinizi yükleyerek dinamik reklamlar verebilirsiniz, instagram hesabınızı bağlayarak instagram reklamları hazırlayabilirsiniz. İşletmenize ait birden fazla facebook hesabınız var yönetimini kolayca yapabilir, farklı kişilere ya da ajanslara yetkilendirme yapabilirsiniz.

Yandex Metrica

Yandex Metrica, Google Analyitcs gibi bir modele sahiptir, sitenizin performansını izleyebilir, hedefler tanımlayarak satışlarınızı raporlayabilirsiniz. Yandex hesabı ile kaydolabilirsiniz. Google Analytics’ten farklı ayırt edici özelliklerinden biri ise site ziyaretçilerinizin işlemlerini kaydetmesi ve sonrasında istediğiniz zaman video olarak izleme imkanı sağlamasıdır.

Canva

Canva, ücretsiz görsel düzenlemelerinizi yapabileceğiniz, sosyal medya ve e-ticaret siteniz için grafik çalışmaları yapabileceğiniz bir araçtır.

Hootsuite

Sosyal medya içeriklerinizi bir takvime bağlı olarak planlı paylaşmanızı sağlayan bir sosyal medya aracıdır. 30 günlük deneme sürümünü kullanabilirsiniz ardından farklı paket seçenekleri ile ücreti olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

TweetDeck

Birden çok twitter hesabını ve hashtagı aynı anda tek ekranda takip etmenizi sağlayan ücretsiz bir araçtır. Gündemi takip etmek açısından etkili bir sosyal medya aracıdır.

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz