GİRİŞİMCİ KADINLAR 8 MART’TA E-TİCARET YAPMAYI ÖĞRENDİ

0
202

Kadınlar Günü’nde kadınlara özel olarak düzenlenen ücretsiz e-ticaret eğitimleri yoğun ilgi gördü. Kadın işgücünün potansiyeline dikkat çekmeyi hedefleyen etkinlik iki gün sürdü.

Ticimax E-ticaret Sistemleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak, kadın girişimcilere yönelik ücretsiz e-ticaret eğitimi gerçekleştirdi. E-ticarete adım atmak ve e-ihracat yapmak isteyen 40’tan fazla girişimci kadının katılım gösterdiği etkinlikte ödeme sistemleri, pazaryeri entegrasyonları, kampanya modelleri, e-posta pazarlaması, Google AdWords, sosyal medya reklamcılığı, SEO ve site kurulumu gibi eğitimler uzmanları tarafından verildi. 8-9 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul Ataşehir’de yer alan Ticimax Akademi binasında gerçekleştirilen eğitim serüveninde, misbahcem.com’un kurucusu Işıl Artvinli de kadınlarla e-ticaret hikayesini paylaştı.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü OECD çalışma ekonomisi verilerine göre Türkiye’de çalışma yaşındaki 10 milyon kadından sadece 3,2 milyonu iş gücüne katılıyor. OECD’ye üye ülkelerin genel ortalaması ise yüzde 52 seviyesinde. Erkeklerle kadınlar arasındaki iş gücüne katılım oranının kapanması için 4 milyon kadının çalışma hayatına kazandırılması gerekiyor.

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz