Google Gmail Sponsorlu Reklamlar

0
278
Google Ads
Google Ads Reklam Hizmeti

Gmail kutunuzun tanıtım bölümünde sürekli karşılaştığımız, mail görünümünde tanıtımlar görürüz. İşte bunlar Google’un sunmuş olduğu Gmail Sponsorlu Reklam modelidir. Gmail daha önce ksııtlı bir erişime sahipti herkese açık değildi. Ancak kısa bir süre önce Google tüm kullanıcılara Gmail reklamlarını açtığnı duyurdu ve şu anda bir çok  e-ticaret sitesi Gmail reklamlarını kullanmaktadır.

gsp

Gmail reklamlarını yine Google Adwords müşteri merkezim panelinizden Görüntülü Reklam Ağı (GDN) kampanya modelini seçerek oluşturabilirsiniz. Reklam oluşturmak için reklam galerisi alanından gmail’i seçerek birbirinden farklı görünümler arasından hedefinize göre seçiminizi yapabilirsiniz. Yada HTML olarak hazırladığınız görselide ekleyebilirsiniz sonrasında da hedeflemelerinizi yapabilirsiniz. Hedeflemeleri,  içerik ağı kampanya modelinde olduğu gibi konu-anahtar kelime ve ilgi alanı kategorilerine göre yapabilirsiniz.  Yerleşim alanına mutlaka mail.google.com yazmanız gerekmektedir. Aksi halde reklamlarınız gmail’de yayınlanmayacaktır.

Ekran Resmi 2015-10-19 10.54.29

Gmail sponsorlu reklamların incelenme süresi 24 saatten uzun sürebiliyor. Dönüşüm bölümünden ve gmail metriklerinden ise kampanyanızın performansını takip edebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz