İnstagram Reklamları ile E-Ticaret Dönüşümlerinizi Arttırın

0
1604

2012 yılında instagram’ı 1 milyar dolara satın alan Facebook, İnstagram reklamlarını 30 Eylül itibari ile tüm kullanıcılara açtı!

shutterstock_241551949

İnstagram reklamlarını Facebook Power Editör üzerinden oluşturabilirsiniz. Hedefleme yöntemleri facebook kampanya modelleri hedeflemeleri ile aynı, ilgi alanı, farklı sektörler ve yeniden pazarlama gibi farklı hedefleme yöntemleri kullanarak istediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Harcamayı ise reklamlarınıza tıklama aldıkça yapabilirsiniz yani tıklama başına maliyet olarak fiyatlandırabilirsiniz.

İnstagram reklamlarına başlamak için öncelikle Facebook Business hesabınıza İlgili instagram hesabınızı bağlamanız gerekmektedir. Aksi halde kampanya oluşturamazsınız.

32

Hedef kitle seçimlerinizi ayarladıktan sonra Tasarımsal düzenlemeleri yapabilirsiniz. reklamlar için tavsiye edilen görsel boyutu 1080 x 1080 pikseldir, Kare formattaki bir Instagram reklamı için en boy oranı 1:1’dir. Yatay format kullanıyorsanız, görselinizin veya videonuzun en boy oranı 1,9:1 olmalıdırVideo reklamınızın boyutu ise 30MB’den büyük olmamalıdır.

landscape-1433340657-shop-now

Özellikle mobil cihazları hedefleyen bir stratejiniz varsa instagram reklamları en büyük araçlarınızdan biri olacaktır. İnstagram reklamları ile doğru hedef kitleye ulaşarak eticaret dönüşümlerinizi arttırabilirsiniz…

www.ticimax.com

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz