İş Bankası Ödeme Yöntemlerini Birleştirdi

0
157

Geliştirdiği çözümler ile yurtiçi e-ticaret hacminin ve yurtdışına yönelik e-ihracatın büyümesine öncülük eden İş Bankası, üye işyerleri için sunduğu farklı ödeme yöntemlerini tek bir platformda birleştirdi.

Türkiye İş Bankası, kredi kartı ve Bankamatik Kart ile ödeme gibi klasik yöntemlerin yanında, ihtiyaç kredisi, havale, mobil ödeme gibi farklı ve yenilikçi ödeme yöntemi altyapılarını uygulama programlama arayüzleri olan API’lerüzerinden e-ticaret işyerlerine açarak, üye işyerlerinin online satışlarda müşterilerine birçok ödeme alternatifi sunuyor. E-ticaret platformlarına İş Bankası’nın API’leri kullanılarak, kullanıcılara ödeme anında siteden ayrılmadan Anında Alışveriş Kredisi, Maximum Mobil ile Öde veya havale ile işlemlerini hızlı, kolay ve kesintisiz olarak bitirme imkanı sunuluyor.

API’ler İle Kusursuz Deneyim

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, dijitalleşme faaliyetleri kapsamında geliştirdikleri çözümün, üye işyerlerine ve kullanıcılara getirdiği kolaylıkla e-ticaretin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Sezen, “Artık kullanıcıların bankacılık ihtiyaçlarını, günlük hayatta kullandıkları uygulama üzerinden ayrılmadan gidermek isteyecekleri bir gelecek bizi bekliyor. Kullanıcıların bekledikleri bu kusursuz deneyim API’ler sayesinde mümkün hale gelecek. Bu doğrultuda,teknolojik altyapımızı bölerek mikro hizmetler şeklinde parçalara ayırıyor ve API’ler üzerinden kaynaklarımızı iş birliklerine açıyoruz. Böylece platform ekonomisi yaratarak farklı kanallardan müşterilerimiz ile etkileşime giriyor, daha yenilikçi ürünler ve iyileştirilmiş deneyimlerin yaratılmasını sağlıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz