KREDİ KARTINA ALTERNATİF ÖDEME SEÇENEKLERİ

0
246

E-ticaret kullanıcılar açısından özellikle makul fiyat seçenekleri ve karşılaştırma yapma olanakları nedeniyle tercih ediliyor. Herkese uygun ödeme seçenekleri sunulması da müşteri memnuniyetini arttıran etmenlerden biri. Eğer e-ticaret sitenizi yeni açtıysanız, müşteriye sunmanız gereken ödeme seçenekleri konusunda bilmeniz gerekenler var.

SANAL KART İLE ÖDEME

Son yıllarda gittikçe popüler hale gelen sanal kartlar, e-ticaret sitelerine kredi kartı bilgilerini vermekten çekinen müşteriler için iç rahatlatıcı bir seçenek olarak önümüze çıkıyor. Sanal kartlar, tıpkı kredi kartları gibi kullanılıyor ama bakiye limitleri kart sahibi tarafından belirlenebildiği için kullanıcı tarafından tercih sebebi oluyor. Sistemlerinde papara, ecopayz, ininal, astropay ve paykasa gibi sanal kartlara yer veren e-ticaret siteleri, müşterilerin satın alma oranlarını da arttırıyor. Bankalar tarafından da sanal kart edinilebiliyor. İnternetten alışveriş yaparken yüksek limitli kredi kartlarını kullanmak istemeyen kişiler, sanal kredi kartlarına istedikleri miktarda para yükleyebiliyor.

MOBİL ÖDEME SEÇENEĞİ

Masa üstü bilgisayarların hakimiyeti her geçen yıl daha da azalıyor. Çoğu online alışveriş artık akıllı telefonlar üzerinden yapılıyor. Sitenize mobil cihazlar üzerinden giren müşteriler, aynı zamanda alışveriş sırasında daha güvenli olması, daha kolay ve hızlı işlem yapılabilmesi gibi çeşitli ayrıcalıklar tanıyan mobil ödeme yöntemlerini de sıkça tercih ediyor. Kredi kartı olmayan kullanıcılar da GSM operatörü üzerinden ödeme yapmaya izin veren bu seçeneği seviyor. Sitenizde ödeme seçenekleri için mobil onaylarını da aktif ederek, daha fazla kitle tarafından tercih edilebilirsiniz.

KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİ

Hala bir kredi kartı olmayan hatta bir banka hesabı bile bulunmayan birçok insan var. Ancak onlar da online alışverişin avantajlarından faydalanmak istiyor. Bu nedenle kapıda ödemeyi müşterilerinize her zaman bir seçenek olarak sunmalısınız. Ayrıca adı pek bilinmeyen yeni bir siteyseniz, ziyaretçileriniz ürünlerinizi çok beğense bile size güvenmeyebilir ve kredi kartı bilgilerini vermek istemeyebilir. Böyle durumlar için de kapıda ödeme seçeneği kurtarıcıdır.

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz