BİR E-TİCARET SİTESİNİN ÖDEME SAYFASINDA OLMASI GEREKEN BİLEŞENLER

0
504
e-ticaret, ödeme sayfası
E-ticarette ödeme sayfası

E-ticaret sitenizin ödeme sayfasının hemen çıkış oranı yüksek olabilir, bu genelde ödeme sayfalarında ki eksik ya da yanlış bilgilendirme sonucu oluşan durumlardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle ödeme sayfanızda olması gereken noktalara dikkat etmeli ve hemen çıkış oranlarını takip ederek sorunun nereden kaynaklandığını bulmanız gerekli. Aşağıda bir ödeme sayfasında olması gereken unsurları sizler için bir araya getirdik..

Mesafeli satış sözleşmesi

Bir e-ticaret sitesinde olması gereken en önemli unsur mesafeli satış sözleşmesidir. Mesafeli satış sözleşmesi ödeme sayfanızda mutlaka yer almalıdır. Yasal olarakta online satış yapan tüm sitelerde mesafeli satış sözleşmesi bulunmalıdır. Eğer herhangi bir sözleşme sunmuyorsanız ilk iş olarak mutlaka sözleşmenizi eklemelisiniz. Sözleşme bulunmayan e-ticaret siteleri güvensizlik yaratacak ve işlemin satışla sonuçlanmamasını sağlayacaktır.

Ödeme İmkanları

E-ticaret sitenizden hangi ödeme imkanları ile alışveriş yapılabilir? Bu sorunun cevabını ödeme sayfanızda açıkça belirtmeli ödeme seçeneklerini açık olarak sunmalısınız. Kredi kartı ile ödeme alıyorsanız taksit imkanları , komisyonlar vb. net olarak belirtmeniz gerekli. Sonradan müşterilerinize kötü bir sürpriz yapmak istemezsiniz değil mi? Aksi halde bu sizin için bir sorun olabilir. Şikayet alabileceğiniz gibi o müşteriyi yeniden kazanmız oldukça zor olabilir.

Kargo Seçenekleri ve kargo fiyatları

Eğer kargo seçeneklerinizde farklı fiyatlar sunuyorsanız ek olarak kapıda nakit ya da kredi kartı ile ödeme alıyorsanız. Bu ödeme tiplerinden ve seçimlerinden doğabilecek fiyat farklılıklarını mutlaka ödeme sayfanızda müşterilerinize göstermelisiniz. Aksi halde ürünün teslim sırasında sitedekinden farklı bir fiyat ile karşılaşılırsa bu o müşteriyi kaybetmenizde yol açabilir.

Yukarıda belirttiğimiz unsurların yanı sıra ödeme sayfalarınızı mümkün olduğu kadar sade ve doğru bilgiler ile oluşturmanızı tavsiye ederiz. Ödeme tiplerine yönelik kampanya ya da indirimler yapmanızda ayrıca satışın tamamlanmasına yardımcı olacaktır.Ticimax’ın gelişmiş kampanya ve ödeme yöntemleri ile dönüşüm oranlarınızı arttırabilir ve sadık müşteriler kazanabilirsiniz. Altyapımızı incelemek için şimdi demo isteyin.

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz