ONLİNE ALIŞVERİŞTE SEPET TERK ETME ORANLARI

0
291

Ziyaretçilerinizin sepete ürün atıp daha sonra alışveriş işlemini sonlandırmadan sepeti neden terk ettiklerini merak ettiniz mi?

Invesp’in hazırladığı infografiğe göre online alışverişlerde ortalama sepet tutarı 116,58 dolar; ancak ortalama geri dönüşüm oranına bakıldığında ise bu oranın yüzde 2,13 olduğu görülüyor. Sepeti terk etme oranının yükselmesindeki en büyük etken ise yüksek kargo maliyetleri olarak öne çıkıyor.

Tüketicilerin yüzde 44’ü yüksek kargo fiyatları nedeniyle sepeti terk ederken, yüzde 41’i henüz alışveriş yapmaya hazır olmadığı için, yüzde 25’i ise yüksek ürün fiyatları yüzünden sepeti terk ettiğini söylüyor.

Yüzde 24’lük bir kesim daha sonra değerlendirmek için ürünleri sepette bıraktığını belirtirken, yüzde 14’lük bir bölüm de ziyaretçi hesabıyla alışveriş yapılamadığı için sepeti terk ettiğini vurguluyor. Sepeti terk etme sebepleri arasında internet sitesinin yavaşlığı, yeterli ödeme alternatifi olmaması ve ödeme sayfasının karışık olması gibi durumlar da bulunuyor.

İnternet sitelerine gelen organik trafiğin yüzde 71,2’lik bir kısmı Google üzerinden gelirken, bing yüzde 13,6’lık bir paya, Yahoo ise yüzde 9,6, Aıl ise yüzde 1,7’lik bir orana sahip. Conversion oranına bakıldığında ise Aol yüzde 2,9 ile birinci sırada geliyor. Aol’u yüzde 2,6 ile Yahoo, yüzde 2,4 ile bing takip ediyor. Google’un sağladığı dönüşüm oranı ise yüzde 1,9.kaynak 

 

shopping-cart-abandonment

SEPETİ TERK EDEN KULLANICIYI NASIL GERİ ÇEVİREBİLİRSİNİZ?

Sepeti terk eden kullanıcının yeniden sitenize gelip ilgilendiği ürünü yeniden kullanıcıya sunulmasının en kolay ve etkili yolu Yeniden Pazarlama yapmaktadır.

Yeniden pazarlamada reklamlarınızı kullanıcıların görüntülediği ürünün kendisini ve alakalı ürünleri içerecek şekilde düzenleme yaptığınızda ürününüz yeniden kullanıcıların ilgisini çeker ve satın alma işlemini tamamlamak üzere sitenize tekrar gelmelerini sağlamaya yardımcı olur.

remarketing_diagram

 

 

Yeniden pazarlama reklamları vermek için hemen bilgi alın;

info@ticimax.com  | www.ticimax.com | Google Partners

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz