Sosyal Medya’da Etkileşimi Arttırmak için İpuçları

0
199

Sosyal medya sayfalarınız artık işletmenizin kimliği konumunda, peki sosyal medyayı ‪eticaret siteniz için ne kadar etkili kullanıyorsunuz?  Sosyal medya hesaplarınızı güncel tutarak, yeni ürün ve kampanyalarınızı kullanıcılarınıza sunarak dönüşümlerinizi arttırabilirsiniz…

Potansiyel müşterileriniz, bir e-ticaret sitesine girdiğinde  artık ilk baktığı yerlerden biri işletmeye ait Facebook sayfası ya da instagram hesabı oluyor çünkü bilgiye hemen ulaşmak istiyorlar. Firmayı takip etmek istediğikleri anda sosyal medya hesaplarına sorunsuz bir şekilde ulaşıp etkileşimde bulunmak istiyorlar. Tabii bunun için müşterilerinize neler sunduğunuz oldukça önemlidir.

CNuUkdgU8AAckxy

Aşağıda bir kaç örnekle bunu belirtebiliriz, önemli olan nokta kullanıcıyı sosyal medya da sizinle etkileşime geçmesi için teşvik etmeniz olacaktır.

 *** y gönderisini paylaşan ilk 10 kişiye x TL tutarında hediye çeki!

** Sayfamızı beğenin Süpriz Hediyeler kazanan şanslı takipçilerimizden olun!

**Size özel kampanyalar için Facebook’ta bizi takip edin! vb.

En iyi etkileşimin hangi metinden, kampanyadan ya da görselden geldiğini anlamak için birbiriyle karşılaştırma yapın, böylece kullanıcı davranışlarını test ederek sosyal medya hesaplarınızı bu verilere göre optimize edebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz