SSL sertifikası nedir?

0
295

 

 

SSL ( Secure Sockets Layer) web sunucusu ve tarayıcı arasında şifreli bir bağlantı kurmak için kullanılan standart güvenlik teknolojisidir.SSL sertifikası, web sunucusu ve tarayıcı arasında geçen tüm verileri özel ve ayrılmaz kalmasını sağlar.Çevrimiçi bir mağazan alışveriş yaptığınız anda işlem yaptığınız eğer eticaret sitesi SSL Sertifikası ile korunuyorsa kredi kartı bilgileriniz güvendedir diyebiliriz.

SSL Sertifikası çevrimiçi işlem yapan milyonlarca web sitesi tarafından kullanılır.SSL Sertifikasında gözden kaçırılmaması gereken en önemli nokta ise SSL sertifikasının kullanım süresidir.SSL sertifikanızın yenileme tarihlerinizi kaçırmamız sitenizin güvenliği açısından önemlidir.Sertifikanın sona erme tarihide SSL sertifikanızda belirtilir.

Bir Eticaret sitesinde SSL Sertifikası olup olmadığını anlamanız için aşağıda ki yöntemi deneyebilirsiniz.

-Alan adının ön kısmına ” https:// ” ekleyip sitenin SSL Sertifikası olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.Eğer aşağıda ki ekran görüntüsünde olduğu gibi yeşil renkte kilit sembolü çıkıyor ise bulunduğunu site SSL sertifikasına sahiptir demektir.

– Sembolün üzerine tıklayıp sertifika bilgilerine erişebilirsiniz.

 

A1

Eğer e-ticaret sitesinde SSL Sertifikası yok ise alan adına ”https://’‘ eklediğiniz anda aşağıda ki ekran görüntüsünde olan uyarıyı alırsınız.

4

 

 

Ticimax E-Ticaret Paketlerinden Satın Aldığınız Anda Paketlere Dahil Olarak SSL Sertifikanızda Alan Adınız ile Alımı yapılarak Eticaret sitenize tanımlanır.

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz