Ticimax ve FIT e-Arşiv ve e-Fatura İşbirliği

0
364
FIT Solutions, sağladığı hizmetlerle Borusan Holding’in 1,5 milyon A4 kağıt masrafından kurtulmasına yardımcı oldu.
Türkiye’nin e-Dönüşüm lideri FIT Solutions’ın hizmet verdiği Borusan Holding, e-Defter ve e-Fatura çözümlerini kullanarak milyonlarca sayfa kağıttan tasarruf ediyor. FIT Solutions CEO’su Koray Gültekin Bahar, “Borusan Holding dahilinde FIT Solutions’ın e-Defter ve e-Fatura çözümleri kullanıldı. Toplam 7800 çalışanı olan Borusan Holding ile yaptığımız e-Defter ve e-Fatura projeleri sonucunda bu 1,5 milyonluk A4 kağıt israfı artık ortadan kaldırıldı” diyor.
 
e-Fatura hizmetleri
e-Fatura kullanan şirketler matbaa baskı, arşivleme, sevk etme ve noter tasdiki gibi süreçleri yaşamadıkları için ciddi maliyet avantajları elde edebiliyorlar. Bir tek basılı faturanın maliyeti ile 300 e-Fatura kesilebildiğini daha önce belirtmiştim. e-Fatura ile yalnızca faturanın kağıt, mürekkep, yazıcı çıktısı gibi masraflarından değil, ayrıca kurye ile gönderme, faturaya itiraz edildiğinde oluşacak ek masraflardan da şirketler kurtulabiliyor. Ayrıca operasyonel süreç çok kısaldığı için çalışanlar üzerindeki iş yükü de azalıyor ve daha önemli işlere odaklanabiliyorlar. Genel olarak tüm şirketin daha etkin çalışması sağlanıyor.Finansal ve ekolojik etkileriFIT Solutions’ın sunduğu bu hizmetler sonucunda aynı zamanda ağaçların korunmasına da dolaylı olarak katkıda bulunuluyor. Koray Gültekin Bahar, “10 bin sayfanın 1 ağaç ettiğini düşünürsek, Borusan Holding’le yaptığımız işbirliği kapsamında her yıl yaklaşık 140 – 150 ağacı kurtarıyoruz” diyor.Projenin aynı zamanda finansal getirileri de var. Yalnızca tasarruf edilen kağıt malzeme fiyatı 30 bin TL’yi geçiyor. Defter tutmak ve fatura düzenlemek için gerekli olan diğer kırtasiye malzemeleri, faturaların gönderimi, noter tasdikleri ve bunları hazırlayan personelin iş gücü kaybı hesaplandığında tasarruf edilen rakam çığ gibi büyüyor.Kaynak; http://www.techinside.com/

 

Ticimax ve birçok üye firması, Türkiye’nin e-Dönüşüm öncüsü FIT Solutions’ın e-fatura,e-arşiv,e-defter gibi e-Dönüşüm uygulamlarını kullanarak zaman, maliyet ve performans yönetimlerini kolaylaştırıyor. Gücüne Güç katıyor!

Siz de e-Dönüşüm Dünya’sına FIT ve Ticimax işbirliğiyle kolay ve güvenli bir şekilde dahil olup ilk 50 e-Arşiv faturanızı ücretsiz göndermek istiyorsanız  şimdi başvurun!

 

tici-fit-s

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz