Varyant Nedir?

0
1230
Ürünlerde Çeşitlilik
Ürünlerde Çeşitlilik

Varyant, E-ticaret sitelerinde ürün inceleme sayfasında yer alan ve ürünün diğer renk, beden vb özelliklerini belirten detaylara verilen addır. Varyant e-ticaret sitelerinin olmazsa olmazları arasındadır. E-ticaret sitenizin tasarımından içeriğine kadar planlamanızı yaparken varyant düzenine dikkat etmeli ve özellikle giyim, ayakkabı, aksesuar vb seçenekli ürünlerin satışını yapıyorsanız ilgili modellerin varsa varyantlarını mutlaka eklemelisiniz. Ayrıca varyant gösterimi yaparken ürünün stok durumu ve ekstra fiyatı gibi seçenekleride belirtebilirsiniz. Kullanıcı ürünü incelerken varyant seçimi yaptığında ürünle ilgili ekstra bir fiyat var mıdır yok mudur mutlaka görmelidir.

shutterstock_265897133

Ticimax e-ticaret alt yapısında varyant seçeneklerini renk ve beden olarak admin panelinden kolayca girişlerini yapabilirsiniz. Hazır temalarda standart varyant görünümleri aşağıda ki ekran görüntüsünde ki gibi görünmektedir.

Ekran Resmi 2015-10-23 10.56.05

Ancak özel tasarımlarda ürün detay ve varyant görünümleri daha farklı olabiliyor, Farklı varyant seçeneklerine örnek olarak Sateen.com’u gösterebiliriz, sateen.com tamamıyla özel tasarım bir e-ticaret sitesi olduğu için ürün detay ve varyant bölümü de daha farklı şekilde tasarlanmıştır. Örnek ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır.

Ekran Resmi 2015-10-23 11.16.04

Ayrıca sateen.com‘da varyant alanına beden ölçüleri tablosuda eklenmiştir.  Beden ölçüleri tablosuna tıklandığında ayrıca açılan beden ölçüleri tablosuda varyant alanına farklılık katmaktadır.

Ekran Resmi 2015-10-23 11.19.52

 

Varyant seçeneklerini ve e-ticaret alt yapımızı incelemek için hemen demo talebinde bulunarak ücretsiz test edebilirsiniz. >> Demo İste

Özel tasarım için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.>> 444 2 176

 

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz