Yeniden Pazarlama ile Markanızı ve Ürünlerinizi Yeniden Hatırlatın

0
307

 

Web’de gezerken sürekli karşılaştığımız ve peşimizi bırakmayan şu reklamlardan söz ediyoruz 🙂 Bu reklamların bir çoğu ziyaret ettiğiniz e-ticaret sitesi ve baktığınız ürünlerle alakalıdır. Bu reklamları siz bilgisayardaki çerezlerinizi silene kadar  web’de görmeye devam edersiniz.  Bu reklam şekline yeniden pazarlama deniyor, Yeniden pazarlamayı metin, banner (görsel) ve dinamik ürünler olarak farklı modellerde yapabilirsiniz. Yeniden pazarlama için Google Adwords kullanacaksanız, Dinamik yeniden pazarlama için google merchant center’a ihtiyacınız vardır. Ürünlerinizi excel ya da XML yardımı ile merchant center’a aktarmanız gerekmektedir.

Yeniden pazarlamayı yaparken farklı hedefleme yöntemleri de seçebilirsiniz.  Aşağıda ki gibi bir liste hazırlayarak farklı yeniden pazarlama listeleri ile ilgili kategorilere yönelik resim/ metin ile reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

  • Anasayfayı ziyaret etmiş kişileri
  • Sitenizde belirli bir sayfayı ziyaret edip farklı bir sayfaya geçiş yapmayanları
  • Satın almayı tamamlamamış ziyaretçileri (sepet/ödeme adımındaki ziyaretçileri)
  • Üyelik işlemini tamamlayanları vb.

Yeniden pazarlama yapmanız için belirli bir liste hacminizin olması gerekmektedir. Bu adwords’te min.1000’dir. Yeterli çerez verisi olmazsa reklamlar yeterli performansı göstermeyecektir. E-ticaret‘e yeni başlıyorsanız ve adwords kampanyalarını kullanıyorsanız ilk etapta, arama ve içerik gibi kampanyaları kullanarak siteye trafik çekebilirsiniz ardından da yeniden pazarlama ile  kazandığınız trafiği yeniden değerlendirebilirsiniz. Ayrıca yeniden pazarlamayı mobil uygulama, video tanıtımları ve sadece arama kanalı içinde  içinde kullanabilirsiniz.

remarketingflowC

E-ticaret dönüşümlerinizi arttırmak için mutlaka kullanmanız gereken yeniden pazarlama listelerinden istediğiniz verimi alabilmeniz için mutlaka yeterli ürüne, iyi bir fiyatlandırmaya ve site içi kampanyalara ihtiyacınız vardır.

Hemen sonuç almak istiyor olabilirsiniz ancak online kampanyalarda adım adım ilerlemek daha doğru olacaktır. Reklamlar sitenize doğru hedef kitleyi sokar ancak ürünü sattıran e-ticaret sitenizin içeriğidir bu nedenle dönüşümleri artırmak için devamlı siteniz içerisinde optimizeler yapmanız ve ürün çeşitliliğe önem vermeniz gerekmektedir.

 

**Ticimax E-ticaret alt yapısı ile merchant center için ihtiyacınız olan Feed’leri  XML olarak kolayca alabilirsiniz. Google kategori düzenlemeleri, ürün açıklamalarını ise yine yönetim panelinden kolayca ekleyebilirsiniz. Hemen Test Edin >>http://www.ticimax.com/

 

 

 

CEVAP VER

Yorumu giriniz!
İsminizi giriniz